Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Op.Dr. Veli Aslan
Whatsapp Hattımız

Fransız Askı Mucizesi

Fransız Askı Mucizesi

 

Fransız Askısı, ameliyatsız yüz gerdirme tekniklerinden biridir. Fransa’da geliştirilip ortaya çıktığı için Fransız Askısı olarak anılmaktadır. 

Fransız askısı sırasında kullanılan iplikler elastik yapıda olduğu için mimik hareketleri sırasında fark edilmez ve yüz ifadesinde değişiklik olmaz. 

 

Fransız Askısı ilk kez Bella Hadid, Kylie Jenner, Gigi Hadid, Angelina Jolie gibi ünlüler tarafından kullanıldı. Son dönemlerde Türk kadınlarının da dikkatini çeken Fransız Askısı, Seda Sayan, Merve Boluğur, Seren Serengil gibi ünlüler tarafından da kullanılmaya başlandı.  

 

Fransız Askısının avantajları ise; cilt altından yapılan bir uygulama olduğu için dışarıdan farkedilmez. Lokal anestezi ile yapılan bu işlemde ağrı hissedilmemektir. 

Bu işlem yüzün birkaç farklı bölgesine de yapılabilmektedir. Fransız ip askı işlemi yanak, çene altı, elmacık kemikleri, yüz oval hattı, kaz ayakları, alın çizgisi, kaş ve boyun bölgesi gibi alanlara da uygulanabilir. Yapılan işlem sonucunda cilt 10 yaş kadar gençleşir.

 

Estetik müdahale sonrasında uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

İşlem sonrası yüzünüzü dinlendirmeli temas etmekten kaçınmalısınız. Ağzınızı çok fazla açmamalı ve kahkaha atmamalısınız. Yüzünüzü yıkarken yukarı doğru hareketlerde bulunmalı ve güneşten korunmalısınız.  Email Telefon İletişim Formu Harita