Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Op.Dr. Veli Aslan
Whatsapp Hattımız

Liposuction (Yağ Aldırma)

LIPOSUCTION - VASER

Liposuction yani vakum yağ alma yöntemiyle bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmak ve daha estetik beden konturlarına sahip olmak istiyorsanız öncelikle deneyimine ve yeteneğine güvenebileceğiniz bir estetik cerraha danışmalısınız.

 

 

Liposuction (Yağ Aldırma)

 

Lipodistrofi, yağlanmanın olması gerekenden fazla bir şekilde depolanmasına denir. Kadınların bir çoğunda var olan bacak bölgesinin iki tarafında bulunan çıkıntılara örnek verilebilir. Bu çıkıntılar, bacağın basenlerde ve iç tarafında bulunan fazlalığı da  takip etmektedir. Diğer bir tanı ise lipödemdir. Özellikle Alman cerrahların tercih ettiği bir yöntemdir. Anglo-Sakson eğitimi olan kişiler genellikle lipodistrofi işlemini tercih eder. Alman cerrahlar ise her türlü fazla yağ birikimine lipödem tanısı koyar. Halbuki lipödem bir miktar nöroloji açısından farklıdır.

 

Liposuction ameliyatı ilk plastik cerrahı envanterine girdiğinde direkt olarak cildin altındaki yağ dokusu vakum aracılığıyla ve çok kalın bazen bir santimetre genişliğindeki kanüller yardımı ile alınmaktaydı. Artık günümüzde ise kanüller gittikçe inceldi ve başlıktaki şekilleri bölgeye göre yapılan operasyon amacına göre şekillendi. Bu konuda en büyük çığır açan ise ıslak tekniği oldu. Bu teknikte yağ alınması planlanan bölgeye önce hem lokal anestezik hemde damarları büzmek için bir miktar adrenalin serum fizyolojikle karıştırılarak yapılmaya başlandı. İdeal olarak 20 dakika bekledikten sonra vakum ve kanüller yardımı ile yağlar dışarıya alınır. Bu işlemin en büyük katkısı, kılcal damarlar inceldiği için kanama minimuma düşer ve bazen hiç gözlenmeyebilir. Dolayısıyla morluk ameliyat sonrası şişlikte en aza inmiş olur. Ameliyattan sonra kişi kısa bir dönem içerisinde istediği şekile kavuşabilir.    

 

Vaser Liposuction

 

Vaser Liposuction, vücudunu şekillendirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği bir yöntemdir. Güvenli ve etkili uygulama yöntemi ile vücut biçimlendirme teknolojisinde üst noktada bulunur. 

Vaser Liposuction, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak vücudun belirli bölgelerinden yağ alma işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağlar parçalanır ve sıvı haliyle dışarı çıkarılır ve bölgesel yağların vücuttan uzaklaşması sağlanır.

 

Bu uygulamanın yapılmasına başlamadan önce hastanın genel sağlık durumuna göre uygulanacak bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine bakılır. 

 

Lazer Liposuction

 

Lazer Liposuction, sarkmış deriyi sıkılaştırarak ve yağ depolarını eriterek belli bölgelerdeki hatları iyileştirmek için tasarlanmış bir yöntemdir. Lazer liposuction uygulamasının yapıldığı alanlar; boyun, üst kol, karın, iç ve dış bacaklardır. 

Lazer liposuction uygulamasının önemli avantajlarından biri ise lokal yada sedasyon anestezisi altında gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. 

 

Lazer liposuction seans sayısı uygulanan bölge için tek seanstır ve iyileşme süresi çok kısadır.

 

Vaser ve Lazer Liposuction işlemi yapılmadan önce hangisinin kişiye göre daha uygun olacağı ameliyat öncesinde hasta ve cerrah arasında kararlaştırılmaktadır. Bu iki işleminde bir üstünlüğü olduğu halde bazı dezavantajları da bulunmaktadır. En belirgin olanı ise uzun süre cilt altında fibrozis yaratmasıdır. Bu işlemi yaptıracak kişinin cerrah tecrübesine güvenerek yönlendirilmesi gerekmektedir.  

 

Email Telefon İletişim Formu Harita