Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Op.Dr. Veli Aslan
Whatsapp Hattımız

Meme Estetiği

Meme Estetiği 

 

Meme estetiği; plastik ve estetik cerrahinin en sık yapılan ameliyatından biridir. 

Birçok kadın çeşitli sebeplerle meme küçültme veya büyütme, dikleştirme için ameliyat olmaktadır.  Meme estetiği ile göğüsler dolgun, dik ve uygun boyuta getirilmektedir.

 

Memenin ameliyat öncesi şekli, doku kalınlığı, derinin sıkılığı, meme başının yerleşimi gibi tüm faktörler hekim tarafından değerlendirilir. Daha sonra hastaya bu konularla ilgili bilgi verilir. Muayene sonrasında hastaya yerleştirilecek olan silikon meme protezinin boyutu yaklaşık olarak belirlenebilir. 

Meme estetiği ameliyatından sonra ise hastanede  bir gün kalmak yeterli olmaktadır. 

 

Göğüslerin formundaki bozukluklar kadınlarda depresyon, özgüven eksikliği ve psikolojik hastalıklara neden olabilmektedir. Operasyon sonrası istedikleri görünüme kavuşan kadınlar kendilerini daha iyi hissetmektedir. 

MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Bu ameliyatları düşünen kadınların yapması gereken ilk şey, uzman bir estetik cerraha başvurmaktır.

Estetik cerrahınız muayenenin ardından göğüslerinizin durumu ve göğüs derisi gibi, ameliyatı etkileyen unsurlarla ilgili sizi bilgilendirecek ve operasyon kararını etkileyen konuları sizinle tartışacaktır. Sarkma olan göğüslerin büyültülmesi istenebilir ve bu gibi durumlarda meme büyütme ameliyatına ek olarak, göğüslerin yeniden şekillendirilmesini sağlayacak farklı yöntemler önerilebilir.

Kullanılacak cerrahi teknik, anestezi, ameliyat gölgesi, gerçekçi olarak ne gibi sonuçlar elde edilebileceği gibi birçok konu hakkında bilgi veren estetik cerrah size tüm özel detaylarla ilgili bilgilendirme yapacaktır. Bu estetik operasyon öncesinde maliyet ve cerrahi operasyon riskleriyle ilgili tüm merak edilenler estetik cerraha sorulması ve akılda kalan soru işaretlerine cevap aranmalıdır. Estetik cerrahlarımız stüm komplikasyonlar ve operasyon riskleriyle ilgili bilgilendirme yapmaktadır.

MEME KÜÇÜLTME İÇİN EN UYGUN ADAYLAR

Göğüs gelişimi tamamlanmadan yapılamayan meme küçültme ameliyatları, nadir durumlarda aşırı büyüme söz konusuysa erken yaşlarda da gerçekleştirilebilir. Estetik operasyon için en uygun adaylar, işlemi tamamıyla anlayacak olgunluğa erişmiş ve beklentileri gerçekçi olan kişilerdir. Emzirmeyi planlayan kadınlar için meme küçültme ameliyatı önerilmemektedir.

Basit bir işlem olmayan meme küçültme estetiği sadece uzman ve yetkin estetik cerrahlar tarafından yapıldığında güvenli ameliyatlardır.

ESTETİK MEME DİKLEŞTİRME

Seneler içinde hamilelik, emzirme, aşırı kilo alıp verme ve yerçekimi gibi unsurlar sebebiyle kadınların göğüsleri sarkar. Derinin elastik yapısını kaybetmesi neticesinde göğüsler estetik şıklığını kaybetmeye başlar. Meme dikleştirme estetiği yani Mastopeksi; sarmış göğüslerin yeniden şekillendirilmesini ve uzun süre boyunca yeni şekil ve hacmini muhafaza etmesini sağlar.

Email Telefon İletişim Formu Harita