Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Op.Dr. Veli Aslan
Whatsapp Hattımız

Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ DEĞERLENDİRME

Tüm saç ekimi uygulamalarında kişinin kendi saçları kullanılır ve bu yüzden ekimin önceliği, kişinin mevcut saçlarını olabildiğince efektif şekilde değerlendirmektir. Kişinin başının yan ve arka bölümü verici alan olduğundan, bu alandaki saç büyümesinin sağlıklı olması gerekir. Hastanın saçlı derisindeki saç tellerinin düz veya kıvırcık olması, kalınlığı ve rengi ekimin sonuçlarını etkilemektedir.

Birçok farklı teknikle saç ekimi yapılabilmekte ve bazı hastalarda birden çok tekniğin birlikte kullanılması ile ideal sonuç alınmaktadır. Saç telleri ince, az miktarda olanların saç ekimi için uygun adaylar olduğunu söylemek güçtür. Saçınızın uzaması, saç dökülmesi, yakın akrabalardaki benzer saç kaybı sorunları gibi konularda size bir takım sorular yöneltecek olan cerrahınız, bu doğrultuda ideal ekim cerrahisini planlamaya çalışacaktır. Ekim işleminin başarıyla tamamlanması halinde görünümünüzde değişim olacak ve özgüveniniz artacak olsa da, sonuç her zaman hayalinizde canlandırdığınız gibi olmayabilir ve insanların yaklaşımında beklediğiniz ölçüde büyük değişimler yaşanmayabilir. Beklentinizi rasyonel şekilde belirleyerek cerraha danışmanız tavsiye edilir.

Saç ekiminden birkaç gün sonra iş başı yapabilirsiniz.
Ağrı ve gerginlik hissinin kontrolü için ağrı kesici ilaçlar önerilecektir.
İyileşmenin ilk günlerinde yüzünüzde hafif şişlik olabilir ancak şişlikler birkaç günde tamamen iner.
Bandaj uygulanması haline ekimden sonraki gün bandajlar alınır.
Saçlı derinin kan aktivitesini arttırarak, ekim bölgesinde kanamaya sebep olabilecek aşırı aktivitelerden uzak durmanız gerekir.
Ekimden sonraki ilk ay içinde, ekilen saçlar dökülür ve adaptasyon süreci başlar.
Saç ekiminden 6-18 ay sonra ekilen saçlar uzamaya başlar.
Ağırlık eğersizlerinden ve spor aktivitelerinden 6 hafta, cinsel birleşmedense 10 gün uzak durmanız önerilir.
Saç ekiminden önceki ve sonraki 20 gün sigara içmemeniz tavsiye edilir.
Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli kullanın ve doktorunuza sormadan herhangi bir ilacı bırakmayın.

 

Safir Tekniği

 

Safir fue saç ekimi son dönemler de çok sık tercih edilmektedir. Safir işlemi uçlarla yapılan operasyonlarda eski yöntemlere göre daha doğal sonuçlar elde edilmesini sağlar. İyileşme süreci de hızlıdır. Açılan kanallarda gerçek safirden elde edilen özel uçlar kullanılır ve açılan kanallar daha minimal olmaktadır. Bu teknik sayesinde daha sıkı kanallar açılabilmektedir. Deri yüzeyinde pürüzsüz bir iyileşme görülmektedir. 

Ağrısız olması nedeni ile çok tercih edilmektedir. Bu işlemi yaptırmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka alanında uzman bir doktora giderek gerekli bilgileri almak gerekir.

 

Email Telefon İletişim Formu Harita